INTERAKTYWNY PLAN INWESTYCJI

INTERAKTYWNY PLAN BUDYNKU

INTERAKTYWNY PLAN INWESTYCJI

Sprzedane
Zarezerwowane
Dostępne

PLAN MIESZKANIA

LOKALIZACJA

OSIEDLE NOWA PRZYSTAŃ

HEYKI

Ta inwestycja będzie ikoną dla Kępy Parnickiej i wizytówką naszego miasta – mówił prezydent Szczecina Piotr Krzystek podczas uroczystego podpisania aktu erekcyjnego pionierskiej inwestycji firmy Siemaszko przy Bulwarze Elbląskim. Gratulował przy tym odwagi szefowi firmy Lesławowi Siemaszko.

– To niezwykłe miejsce może zdecydować o tożsamości Szczecina – przyznał Lesław Siemaszko. –Podjęliśmy to wyzwanie z ogromną przyjemnością.
Przełomowa dla szczecińskiego waterfrontu inwestycja, która aspiruje do miana nowego serca miasta powstaje na Kępie Parnickiej niemal naprzeciwko gmachu dworca PKP, a dokładnie na ponad 12 tys. m kw. między ulicami Heyki, Składową i Bulwarem Elbląskim. Dla przyjeżdżających do stolicy Pomorza Zachodniego gości i turystów to pierwszy widok na Szczecin po wyjściu z dworca. I ma być to widok zapierający dech w piersiach. Architektura budynków mieszkalnych położonych nad samym brzegiem Odry przywodzić będzie na myśl dumne i monumentalne sylwetki statków zanurzające się w taflę wody. Wzdłuż bulwaru zaprojektowano też urokliwy pasaż z kafejkami oraz przystań dla jachtów i turystycznych łódek.

– Zależało nam, aby w najwyższym stopniu wyeksponować walory i potencjał przestrzeni, zachowując wielkomiejski styl zabudowy, jednocześnie stworzyć klimat miejsca przyjaznego i otwartego dla mieszkańców i użytkowników apartamentów oraz szczecinian i turystów, którzy przycumują swoje łódki przy marinie – podkreśla Lesław Siemaszko. – Chcemy, aby wszyscy dobrze się tu czuli.

W sumie powstanie około pół tysiąca mieszkań. Najpierw budynki usytuowane najbliżej wody (H1,H2,H3), które budzą największe emocje. Będzie w nich 246 mieszkań o powierzchni 30–97 m kw. (dla każdego zaprojektowane jest miejsce garażowe w kondygnacji podziemnej lub na parterze). Kaskadowa zabudowa, duże przeszklenia oraz tarasy przypominające pokłady dalekomorskiego wycieczkowca pozwolą mieszkańcom delektować się widokiem na rzekę i panoramę Szczecina. W standardzie wykończenia apartamentów przewidziano ogrzewanie podłogowe. Partery przeznaczono na lokale usługowe. Zrewitalizowane zostanie nabrzeże, powstanie ogólnodostępny deptak oraz przystań dla ok. 30 jednostek z dwoma przyczółkami i pływającymi pomostami, w części zarezerwowana dla użytkowników apartamentów. Deweloper planuje też specjalne kładki dla kajaków. Będzie to marina usytuowana najbliżej centrum miasta i z najlepszym dostępem.

– Zainteresowanie inwestycją jest nieporównywalne z żadnym dotychczasowym naszym przedsięwzięciem – podkreśla Beata Nowak, dyrektor sprzedaży firmy Siemaszko. Przyznaje, że lista dostępnych apartamentów codziennie ulega zmniejszeniu – Bo kto nie chciałby tam zamieszkać? Nie ma takiego drugiego miejsca nie tylko w Szczecinie.
Prace na budowie postępują planowo. Proces sprzedaży został już rozpoczęty .Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsze mieszkania (w budynkach H1 i H2 )będą oddane do użytku w ciągu trzech lat.

Siemaszko to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych deweloperów, funkcjonujący na rynku od 25 lat. Wybudował niemal 4 tysiące mieszkań, również w segmencie ekskluzywnym. Obecnie realizuje na terenie Szczecina 8 dużych inwestycji mieszkaniowych. Firma jest laureatem najwyższych branżowych wyróżnień, w tym „Platynowego Orła Polskiego Budownictwa” przyznawanego przedsiębiorstwom, które budują nowocześnie i bezpiecznie oraz stanowią wzór dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym.

 

Powierzchnia:

Dostępnośc:

Cena: