Data utworzenia: 14.04.2016

Projekty Funkcjonalne

52m2 : Mieszkanie dla aktywnej zawodowo singielki

Założenia:
  • doświetlenie mieszkania
  • otwarta kuchnia
  • wanna i prysznic w łazience
  • miejsce na pralkę
Zaprojektowano nowe połączenie salonu z kuchnią w formie aneksu otwierając wnętrze na światło ze wszystkich okien. Nowe  przesuwne drzwi do sypialni dają możliwość dowolnego kreowania przestrzeni, zamknięcia dla uzyskania intymności i otwarcia dla większej przestronności. Powiększona została łazienka . W II wariancie kuchnia jest całkowicie otwarta na pokój dzienny , zaistniała również możliwość wydzielenia garderoby.

67m2 : 2 + 1 - Mieszkanie dla małżeństwa z dzieckiem

Założenia:
  • trudności z funkcjonalnym ustawieniem, pomimo sporego metrażu
  • aneks kuchenny
  • miejsce do pracy
  • stół jadalny
  • większa łazienka
Przy tak dużym metrażu był problem  z funkcjonalnym rozmieszczeniem sprzętów w mieszkaniu. W nowej o otwartej przestrzeni udało optycznie powiększyć salon wyburzając ścianę dzielącą salon i kuchnię. W pierwszym rozwiązaniu miejsce do pracy zmieściło się między salonem a łazienką. Udało się powiększyć również łazienkę. Stół jadalny znalazł swoje miejsce w centrum domu. W rozwiązaniu 2 biurko do pracy ma doświetlone miejsce pod oknem a stół jadalny jest pomiędzy kuchnią a salonem.

Połączenie dwóch mieszkań

Zakup i połączenie dwóch mieszkań wydaje się dobrym pomysłem w sytuacji, kiedy poszukujemy odpowiedniego metrażu, a przy tym odpowiada nam lokalizacja budynku. Przed zakupem warto jednak przeanalizować czy - z technicznego punktu widzenia - połączenie takie będzie możliwe. Stan obecny. Dwa niezależne, sąsiadujące ze sobą mieszkania. Pierwszy wariant kładu funkcjonalnego zakłada naturalny podział nowo powstałej przestrzeni na dwie strefy: dzienną oraz bardziej prywatną, zlokalizowaną w głębi mieszkania, pozostającą do dyspozycji głównie domowników, łazienka i garderoba. Drugi wariant obejmuje strefę wejścia do mieszkania i salon z aneksem kuchennym, którego lokalizacja pozwala na zamknięcie tej przestrzeni stosownie do potrzeb .Strefa dzienna to pokój dzienny ,kuchnia i łazienka z prysznicem. Strefa prywatna to sypialnia przyszłych domowników oraz duża łazienka, która dzięki wygospodarowanej w przedpokoju przestrzeni gospodarczej z pralką i suszarką, zyskuje charakter salonu kąpielowego.